Mühendisler için Havacılık & Uzay Sanayi Tasarım Bilgileri | Udemy

Mühendisler için Havacılık & Uzay Sanayi Tasarım Bilgileri | Udemy

Mühendisler için Havacılık & Uzay Sanayi Tasarım Bilgileri | Udemy İki gün boyunca bilmek istediğiniz her şey boyunca tamamen %100 Ücretsiz Havacılık, Uzay ve Savunma Sanayinde Gerekli Olan Tasarım ve Aerodinamik Bilgilerini Öğrenin! | Uçak Mühendisliği

Bu kurs Udemy'den çok popüler bir yazar tarafından yazılmıştır Havacılık Akademi En son güncelleme 3 Ağustos 2021'dir. Bu kursun dili Türkçedir 🇹🇷, ayrıca Türkçe altyazıları da vardır [🇹🇷] dilleri daha iyi anlamak için. Bu ders kategoriler altında paylaşılmaktadır Teaching & Academics, Engineering, Aerospace Engineering

200.130'dan fazla öğrenci zaten kaydolmuştu Mühendisler için Havacılık & Uzay Sanayi Tasarım Bilgileri | Udemy Bu da onu Udemy'deki en popüler kurslardan biri yapıyor. Kurs için aşağıdaki kayıt bağlantısından ücretsiz kupon kodu oluşturabilirsiniz. (109 puan) tarafından verilen 4,2 puana sahiptir ve bu da onu Udemy'deki en yüksek puanlı kurslardan biri yapar.

Udemy Mühendisler için Havacılık & Uzay Sanayi Tasarım Bilgileri ücretsiz kuponlar ayrıca 4 saatlik isteğe bağlı video, 3 makale, 10 indirilebilir, kaynaklar, tam kullanım ömrü, mobil ve televizyondan erişim, ödevler, tamamlama sertifikası ve daha fazlası.

Bu kurs sizin için uygun mu?

Ne öğreneceğinizi veya bu en iyi Udemy kurslarının size Udemy ücretsiz kuponu aldıktan sonra neler öğreteceğini merak ediyorsanız Mühendisler için Havacılık & Uzay Sanayi Tasarım Bilgileri | Udemy, işte birkaç şey.
 • Havacılık sanayini öğrenmek isteyenler
 • Havacılık sanayinde kendini geliştirmek isteyenler
 • Havacılık sanayini ileri seviyede öğrenmek isteyenler
 • Havacılık alanına ilgi duyanlar
 • CAD programlarına ilgili olanlar
 • Yüzey tasarımlarına ilgili olanlar
 • Kompozit tasarımlarına ilgili olanlar

Gereksinimler Kurs:

 1. Herhangi bir CAD ön bilginizin olmasına gerek yoktur.
 2. CAD mantığına sahip olmanız avantaj olacaktır.
 3. Teknik resim bilginizin olması fayda sağlayacaktır.
 4. Havacılık bilginizin olması avantaj olacaktır.
 5. NX 11.0, 12.0 veya 1926 ile çalışabilirsiniz.
 6. Catia V5 R19 veya V5 R21 ile çalışabilirsiniz.
 7. Herhangi bir Solidworks sürümü ile çalışabilirsiniz.

Açıklama Kursu:

Bu eğitimde Havacılık & Uzay Sanayinde gerekli olan tüm tasarım ve imalat bilgilerini sizlere aktarmaya çalışacağız. Havacılıkta kullanılan tasarım programları, modüller, tasarım bakış açıları, imalat bilgileri, mekanik sistemler, vs. gibi çok geniş yelpazeli konular bu eğitimin ana konusunu oluşturacaktır. Ayrıca bu eğitimde Catia V5 programının Havacılık ve Uzay sanayinde bolca kullanılan Composites Design ortamına da değineceğiz. Composites Design ile modellediğiniz yüzeylere farklı katman grupları atarak kompozit bir yapı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu katmanlar ile yüzeyler üzerinde farklı kalınlıkta yani homojen olmayan bir kalınlıkta yüzey, kompozit bir yapı elde edebilirsiniz. Uçakların çoğu parçası kompozit malzemelerden yapılır. Modellediğiniz bir uçağın bir parçasının Composites Design ortamında hızlıca kompozit modellemesini yapabilirsiniz ve daha sonrasında da hızlıca imalat resmini (Plybook) alabilirsiniz. Sizler için temel düzeyde bir kompozit tasarım eğitimi hazırladık, ilerleyen zamanlarda ileri seviye konulara da bu eğitimde değineceğiz. Umarız hazırladığımız bu eğitim sizlere faydalı olur, eğitimde görüşmek üzere!

Havacılık, insanlar tarafından üretilmiş hava taşıtlarıyla uçmak ya da uçmak için gerekli olan makinelerin tasarımıyla veya bakımlarıyla uğraşmak demektir. Daha genel bir anlamda, havacılık terimi, hava taşıtı ile ilgili olan tüm eylemleri, endüstrileri, kurumları kapsamaktadır. Sivil havacılık ise hem genel havacılık hem de tarifeli hava taşımacılığını da kapsayacak şekilde tüm askeri olmayan uçuşları kapsamaktadır.

Kompozit malzeme, önemli ölçüde farklı fiziksel veya kimyasal özelliklere sahip iki veya daha fazla bileşen malzemeden yapılan ve birleştirildiğinde öncekinden farklı özelliklere sahip olan bir malzeme üreten bir malzemedir. Her kompozitte genellikle iki tip madde bulunur; matris ve takviye malzemesi. Bu malzemeler birbirlerinden farklı fiziksel özelliklere sahiplerdir, ve bir araya getirilmeleri ile oluşan kompozit malzeme her ikisinden farklı özelliklere kavuşur. Genel olarak takviye malzemesi taşıyıcı görev üstlenir ve etrafında bulunan matris faz ise onu bir arada tutmaya ve desteklemeye yarar. Çok eskilere dönüldüğünde kerpiç evlerin ana malzemesi olan toprağa karıştırılan saman malzemesi de ayrı bir Honeycomb Panel matrisi örneğidir. Matris bütünleştiren malzeme anlamlarına gelmekte olup, malzemeyi kenetleyip dayanımını artırmaktadır.

Ne öğreneceğim?

 • Havacılık sanayi ile ilgili çok önemli tasarım bilgileri öğreneceksiniz.
 • Havacılık sanayinde kullanılan tasarım modüllerini öğreneceksiniz.
 • Uçak mühendisliğine yönelik imalat bilgileri öğreneceksiniz.
 • Yüzey tasarımlarının nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
 • Kompozit tasarım bakış açılarını öğreneceksiniz.
 • Aerodinamik ve kanat tasarımı ile ilgili çeşitli bilgiler öğreneceksiniz.

  Note💡 : Udemy Courses Coupon will be Expires in 48 Hours. So Enroll As Soon As Possible. please Follow us in our Telegram channel To Update New Coupon

  ENROLL NOW 

  Next Post Previous Post
  No Comment
  Add Comment
  comment url